Projekt je financovan z EU:

 

Kraso camp Labe/Elbe 2018

 

Představujeme nový projekt, který je z větší části spolufinancován ze strany Evropské unie a z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Podařilo se nám navázat na přeshraniční spolupráci s krasobruslařským klubem Dresdner Eislauf – Club.

Hlavní cílem „Kraso Campu“ je podpořit setkání dětí při sportovních aktivitách, poznat jinou Evropskou kulturu a upevňovat přeshraniční spolupráci, rozvíjet dovednosti v oblasti krasobruslení a to jak mezi dětmi, tak také mezi trenéry. Krasobruslařské soustředění je velice důležitá příprava dětí na novou sezonu.

Příprava probíhá nejen na ledě, ale také i v tělocvičně se zaměřením na balet, gymnastiku, kruhové tréninky, dynamiku, rotaci, která slouží k posílení celého těla, orientaci v prostoru, flexibilitu, odraz a dynamiku.

Samotní trenéři si také během soustředění mohou navzájem předávat trenérské zkušenosti. Hlavní výhodou mezinárodní spolupráce je propojení rozdílných krasobruslařských škol a jejich trenérských metod vedoucích k prospěchu našich i zahraničních závodníků a trenérů v rámci rozvoje a posílení evropského krasobruslení.

 

https://www.euroregion-elbe-labe.eu/cz/

 

 

Náš projekt je financován z EU